Tauku atsūkšana jeb leposakcija un viss, kas par to jāzina

Skaists un slaids ķermenis ir gandrīz katra cilvēka sapnis. Ceļā uz savu sapņu ķermeni cilvēki vairākas stundas pavada aktīvi trenējoties sporta zālē vai sekojot līdzi daudzām dažādām diētām un uztura padomiem. Taču nereti gadās, ka ar to visu nav pietiekami, lai sasniegtu savu mērķi par slaidu ķermeni. Dažiem cilvēkiem iedzimtības, hormonālu traucējumu un anatomisku īpatnību dēļ “liekais svars” mēdz sakrāties kādā problēmzonā, un paša spēkiem no tā ir praktiski neiespējami tikt vaļā.

Tādā situācijā viens no risinājumiem varētu būt liposakcija jeb tauku atsūkšana. Kas tā tāda ir un kas ir svarīgākās lietas, kas par to būtu jāzina? Atbildi uz šiem jautājumiem mums sniegs plastiskais ķirurgs Dr. Jānis Žaržeckis.

Tauku atsūkšana ir kosmētiska ķermeņa formu korekcijas metode. Tās laikā tiek likvidēti liekie taukaudu sakopojumi kādā ķermeņa daļā, piemēram, tauki vēdera daļā vai pazodē.

Mūsdienās daudzi maldīgi uzskata, ka lielākoties tauku atsūkšanu veic tikai sievietes. Tā nav. Operācija palīdzēs sasniegt rezultātu gan sievietēm, gan vīriešiem, neatkarīgi no vecuma. Vienīgā atšķirība parasti ir problēmzonas. Sievietēm lielākoties tauku šūnas sakrājas uz gurniem un kājām, bet vīriešiem – vēdera un apakšzoda.

Mēdz arī būt gadījumi, kad operācija nav ieteicama. Parasti tas ir gadījumos, kad pacienta masas indekss ir stipri virs normas. Tādā gadījumā jebkura ķirurģiska iejaukšanās var būt bīstama, un parasti līdz operācijai tādiem pacientiem ir nepieciešams ievērojot veselīgu dzīvesveidu saviem spēkiem atbrīvoties no daļas liekā svara.

Pati operācija nav sarežģīta. Parasti tā tiek veikta zem lokālas anestēzijas, padarot nejutīgu tikai operācijas vietu. Gadījumos, kad jālikvidē liels taukaudu daudzums, var pielietot arī vispārējo narkozi. Pirms operācijas vēlamajā ķermeņa daļā tiek ievadīts speciāls taukus šķīdinošs preparāts. Un tikai pēc kāda laika ar atbilstošu vakuumiekārtu tie tiek likvidēti.

Mājās pēc operācijas var doties aptuveni pēc 24 stundām, un kādu laiku cītīgi jāseko līdzi visām ārstu norādēm, piemēram, jālieto speciāla kompresijas veļa, jāatsakās no fiziskas slodzes.

Visiem interesentiem, šeit raksts par to cik sāpīga ir krūšu palielināšanas operācija – https://www.ntz.lv/reklamraksti/cik-sapiga-ir-krusu-palielinasanas-operacija/.

Operācijas rezultāts saglabājas visa mūža garumā, jo taukšūnas tiek likvidētas pavisam. Svarīgi ir atcerēties, ka tauku atsūkšanas operācija ir tikai palīgs mērķa sasniegšanā. Tā nav svara samazināšanas metode, bet gan līdzeklis, kā ātri un vienkārši atbrīvoties no kādas problēmzonas. Lai arī liposakcija ir lielisks palīglīdzeklis, tā nekad neaizstās regulāru sportošanu un pareizu uzturu. Tikai ar veselīga dzīvesveida palīdzību jūs varat būt ne tikai skaisti, bet arī veselīgi.

Dr. Zaržecka un Dr. Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikas pieredzējuši ārsti un kvalificēts personāls nodrošinās profesionālu pieeju katram savam pacientam, piemeklēs labāko individuālo risinājumu un, izmantojot mūsdienīgākās tehnoloģijas palīdzēs jums sasniegt vēlami rezultātu.